Следна академија: 26 декември

1 клик Ве дели од започнување на Вашата кариера од соништата!

Европа

За нас

Академија Mr. Olympia - Европа

#ОфицијаленСертификат

Придружете се наАкадемијата Mr. Olympia - Европа , дел од светската водечка фитнес организација Mr. Olympia !

Академија Mr. Olympia - Европа

За нашата академија

Ги комбинираме највисоките стандарди за образование и поддршка. По успешното полагање на завршните испити на Академијата Mr. Olympia - Европа, Ви доделуваме целосно важечки сертификат во фитнес индустријата низ Европа и на меѓународно ниво.

Од Вашето пријавување на Академијата Mr. Olympia - Европа, па сè до Вашата сертификација, ние ќе Ве поддржуваме во секој чекор. Ќе работите со најдобрите професионалци од оваа област кои ќе ги тренираат и развиваат Вашите таленти, па откако ќе се стекнете со сертификатот, ќе можете да ја започнете професионалната фитнес кариера.

Сертификатот за Mr. Olympia доаѓа од акредитирана организација, така што можете да бидете сигурни дека сертификатот е легитимен и важечки.

Официјално лого Академијата Mr. Olympia - Европа
За победникот на Mr. Olympia
Слика од Chris Bumstead на сцената на Mr. Olympia, со златен медал на вратот. Ги покажува мускулите и носи црни шорцеви.
Tonio Burton на сцената на Mr. Olympia, со медал пред себе, ги покажува мускулите и носи црвени шорцеви со бројот 22 на него.
Слика на Big Remy, на сцената на Mr. Olympia, со медал на вратот и пехар во раката. Тој носи темно зелени елегантни шорцеви.
Слика на Lee Haney како ги покажува мускулите со медал на вратот, а носи црвени шорцеви.
Слика како The Rock ја доделува наградата на победникот на Mr. Olympia, на сцена. Двајцата се насмеани.

Што е Mr. Olympia?

Историјата на Mr. Olympia

Mr. Olympia е најпрестижниот натпревар во бодибилдинг во светот. Joe Weider го организираше натпреварот како начин победниците на Mr. Universe да се натпреваруваат понатаму и да заработат дополнителни пари или награди.

Денес, ние го препознаваме како Викенд за фитнес и перформанси на Joe Weide - меѓународен бодибилдинг натпревар што се одржува секоја година од Меѓународната федерација за бодибилдинг и фитнес.

Црно-бела слика од Arnold Schwarzenegger на сцената. Има публика во позадина.
Слика од Flex Wheeler, црно-бела. Тој е на сцената, носи шорцеви и ги покажува мускулите.
Слика од Dorian Yates, на која ги покажува мускулите. Сликата е црно-бела.
Слика на Hadi Choopan, црно-бела, на сцената на натпреварот. Тој носи елегантни шорцеви со број 3 на него.
Слика од Thierry Paste, во црно-бело. Тој е на сцена, на натпревар.
Слика од Kevin Levrone во млада возраст, црно-бело.

Првиот натпревар Mr. Olympia се одржа во њујоршката Академија за музика во Бруклин на 18 септември 1965 година, кога Larry Scott ја освои својата прва од двете титули по ред. Потоа, настанот се премести во Париз во 1971 година. Лас Вегас е дом на натпреварот од 1999 година, во суштина станувајќи негов заштитен знак. Последниот натпревар, 2020 Mr. Olympia, се одржа во Орландо, Флорида.

Порано, победникот на професионалниот натпревар за бодибилдинг за мажи беше крунисан со „Mr. Olympia“, следствено и името на натпреварот. За возврат, женскиот бодибилдер ја добише наградата „Ms. Olympia'. Меѓутоа, со текот на годините, Викендот за фитнес и перформанси на Joe Weider воведе нови поделби.

#Препознатливост

Академијата Mr. Olympia - Европа   Ве носи на чекор до успехот. Земете го Вашиот сертификат СЕГА!

Како напредуваше

Mr. Olympia денес

Во моментов, натпреварот има 11 различни дивизии: г-дин Олимпија, г-ѓа Олимпија, 212 Олимпија, Фигура Олимпија, Фитнес Олимпија, Бикини Олимпија, Олимпија за мажи, Олимпија за жени, Олимпија за класична фигура, Олимпија за велнес и Олимпија за инвалидска количка.

Во светот на фитнесот е голем престиж да се учествува на ова натпреварување во бодибилдинг. За да излезе поединец на сцена, прво мора да ја помине квалификациската сезона на Mr. Olympia.

Меѓународната федерација за бодибилдинг и фитнес ги избира натпреварувачите на Mr. Olympia од највисоко пласираните натпреварувачи на различни натпревари во квалификациската сезона на Мr. Olympia. Процесот за секој годишен настан трае цела година порано, завршувајќи само неколку месеци пред Викендот за фитнес и перформанси на Mr. Olympia.

Меѓународната федерација за бодибилдинг и фитнес ги објави ажурираните правила за квалификација за повеќето дивизии во 2019 година. Под овие услови, спортист на Меѓународната федерација за бодибилдинг и фитнес мора да се пласира во првите пет во својата дивизија на претходната Олимпија, да победи на било кој од квалификациските натпревари на Меѓународната федерација за бодибилдинг и фитнес или да се рангира меѓу првите три наградени за второ до петто место на квалификациските натпревари.

Ако дивизијата има над 25 квалификациски натпревари, тие автоматски го квалификуваат претходниот победник на Олимпија, победникот на секое квалификациско натпреварување и петте најдобри во вкупниот број поени.

Конечно, Меѓународната федерација за бодибилдинг и фитнес, исто така, има дискреционо право да испрати специјални покани до други натпреварувачи.

Lee Haney и Ronnie Coleman се најзначајните имиња во врска со натпреварот и двајцата ја освоија титулата осум пати. Најновиот шампион на Mr. Olympia е Mamdouh Elssbiay, попознат како Big Ramy.

Нови можности

Најновите вести за натпреварот Mr. Olympia се однесуваат на сертификатите за обука. За прв пат во историјата, тимот отвори можност за квалификувани лични тренери да постигнат највисоко ниво на кредибилитет и статус во својата област со стекнување на официјален сертификат.

Процесот на сертификација

За да добиете сертификат, ќе треба да поминете низ двете фази на процесот.

Прво, треба да присуствувате на предавањата што се одржуваат преку Интернет. Во текот на овој процес, професионалци со долгогодишно искуство во областа на фитнесот ќе им го пренесат своето знаење на учесниците.

Конечно, ќе ги полагате завршните испити и ќе добиете сертификат за Академијата Mr. Olympia - Европа.

Слика од бодибилдер на сцената на Mr. Olympia. Ги покажува мускулите.
Слика од Oksana Grishina, додека настапува на сцената на Mr. Olympia во елегантен темно зелен костум со златни детали.
Слика од бодибилдерите кои ги освоија првите три места на натпреварот Mr. Olympia. Тие се на сцена, со медали на вратот.
Слика од трите жени кои ги освоија првите три места на Mr. Olympia. Тие се на сцената со медалите на вратот и ги покажуваат мускулите.
Слика на Whitney Jones на сцената на Mr. Olympia додека го изведува својот настап. Таа скока додека носи сребрен комплет.
Слика на Phil Heath во салата, за време на неговиот тренинг. Облечен е во жолта маичка со црни детали и вика.